Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy w Żychlinie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Uwaga! Wyprawka szkolna 2012/2013

Burmistrz Gminy Żychlin informuje o możliwości skorzystania z pomocy na zakup podręczników dla uczniów rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2012/2013 naukę w:

-    klasach I-IV szkoły podstawowej,

-        klasie I szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącym i technikum,

-        oraz uczniów słabo widzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, z niepełno sprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczających w roku szkolnym 2012/2013 do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych: zasadniczych szkół zawodowych, liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających dla dzieci i młodzieży.

 

Do dnia 14 września 2012 r. należy złożyć wniosek u dyrektora szkoły, do której w roku szkolnym 2012/2013 będzie uczęszczać dziecko. Wniosek składa rodzic ucznia (prawny opiekun, rodzic zastępczy), ale może go także złożyć nauczyciel, pracownik socjalny lub inna osoba, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.

 

Dofinansowanie obejmie:

 

1) uczniów klas I szkoły podstawowej pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie będzie wyższy niż  504 zł netto

 

2) uczniów klas II-IV szkoły podstawowej oraz uczniów klasy I szkoły ponadgimnazjalnej pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 351 zł netto

 

3) uczniów pochodzących z rodzin niespełniających kryterium dochodowego, na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń, z wyłączeniem uczniów klas I szkoły podstawowej. Liczba uczniów, którym zostanie udzielona pomoc w tym trybie nie może przekroczyć w danej gminie 5% ogólnej liczby uczniów klas II-IV szkoły podstawowej oraz uczniów klasy I szkoły ponadgimnazjalnej.

 

4) W przypadku uczniów niepełnosprawnych dofinansowanie otrzymuje się na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust.3 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty.

 

Dofinansowanie zakupu podręczników wynosi:
 
• 180 zł dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej
 
• 180 zł dla uczniów niepełnosprawnych klas I-III szkół podstawowych
 
• 210 zł dla uczniów klas IV szkoły podstawowej oraz niepełnosprawnych uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej
 
• 325 zł dla niepełnosprawnych uczniów gimnazjum
 
• 352 zł  dla uczniów  klasy I szkoły ponadgimnazjalnej oraz niepełnosprawnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Konrad Melcher 25-01-2016 13:57:17
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Konrad Melcher 25-01-2016
Ostatnia aktualizacja: Konrad Melcher 25-01-2016 13:57:17