Ogłoszenie w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków

Urząd Gminy w Żychlinie

 

 

         informuje, że zgodnie § 1 ust. 1 pkt. 2 lit b. Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. z 2016 r. poz. 2091) istnieje obowiązek zgłaszania do Powiatowego Lekarza Weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.

         Z uwagi na powyższe każdy, kto posiada drób lub ptaki m.in. kury, kaczki, gołębie, strusie, bażanty, kuropatwy, itd. (z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych) powinien dokonać niezwłocznie zgłoszenia Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Kutnie. Zgłoszenie można złożyć również w Urzędzie Gminy w Żychlinie, w Referacie  Rolnictwa Gospodarki Gruntami i Ochrony Środowiska, telefonicznie (24 285-30-71).

         Ponadto informujemy, iz zgodnie z zapisami powyższego Roporządzenia nakazuje sie odosobnienie drobiu lub innych ptaków w gospodarstwie, w szczególności w zamknietych obiektach budowlanych lub innych miejscach, w sosób uniemożliwiajacy kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach oraz ograniczających ich kontakt z dzikimi ptakami. 

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Konrad Melcher 24-02-2017 10:58:25
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Konrad Melcher 24-02-2017
Ostatnia aktualizacja: Konrad Melcher 24-02-2017 11:09:43